Pomoc drogowa w Krakowie: praktyczne informacje dla kierowców
25 marca 2022 Piotr. 0 Comments
Zadaniem firm specjalizujących się w pomocy drogowej jest wspieranie kierowców w kryzysowych sytuacjach. Posiadanie kontaktu do zaufanej pomocy drogowej czujemy się bezpieczniej wyjeżdżając w trasę. Jak wybrać najlepszą pomoc drogową? Czego możemy oczekiwać od tego typu firmy? Jak się zachować w przypadku awarii samochodu?
Pracownik pomocy drogowej z Krakowa: bezpieczeństwo za kierownicą
Zanim zaczniemy szukać kontaktów do pomocy drogowej, powinniśmy zapoznać się z zasadami bezpiecznej jazdy. Oczywistym jest, że nie mamy wpływu na wszystkie kryzysowe sytuacje, które mogą spotkać nas na drodze. Jednak statystyki jasno pokazują, że większość za większość stłuczek i niebezpiecznych sytuacji za kierownicą winę ponosi nasze niedbalstwo.
Specjalista z firmy zajmującej się pomocą drogową w Krakowie przekonuje, że podstawową zasadą bezpieczeństwa na drodze jest pamiętanie o regularnych przeglądach samochodu. Jeżeli mamy nawet cień podejrzenia, że nasze auto nie jest w pełni sprawne – nie ryzykujmy. Niezmiernie ważne jest także pamiętanie o wymianie opon na zimowe jeszcze zanim spadnie pierwszy śnieg (niestety wielu polskich kierowców regularnie o tym zapomina).
Siadając za kierownicą musimy być trzeźwi, wyspani, spokojni, najedzeni. W żadnym wypadku nie powinniśmy się spieszyć. Jeśli czeka nas ważne spotkanie, lepiej jest wyjechać wcześniej.
Warto jest zwracać uwagę na warunki pogodowe. W przypadku burzy lub śnieżycy lepiej jest zrezygnować z prowadzenia pojazdu.
Awaria samochodu: co należy zrobić przed wezwaniem pomocy drogowej?
Awaria pojazdu może się nam przydarzyć w każdej chwili. W takiej sytuacji należy przede wszystkim zachować spokój. Zanim sięgniemy po telefon i zadzwonimy po pomoc drogową, musimy zabezpieczyć auto. Koniecznie jak najszybciej zjedźmy na pobocze. Niesprawny pojazd na środku drogi to śmiertelne zagrożenie dla nas i innych użytkowników ruchu drogowego. Niezależnie od warunków pogodowych wszyscy pasażerowie powinni opuścić uszkodzone auto.
Kolejnym krokiem musi być oznaczenie samochodu przy pomocy trójkąta ostrzegawczego. Jeśli awaria przydarzyła się nam na terenie zabudowanym, trójkąt ostrzegawczy umieszczamy bezpośrednio za samochodem, ewentualnie na nim. Nieco inaczej postępujemy na terenie niezabudowanym – w tym przypadku umieszczamy trójkąt w odległości 30 do 50 metrów od auta. Odległość ta zwiększa się do 100 metrów w momencie, gdy auto zepsuje się na autostradzie (kierowcy jadący bardzo szybko muszą mieć więcej czasu, żeby zwolnić).
Zarówno kierowca jak i pasażerowie uszkodzonego pojazdu powinni założyć kamizelki odblaskowe, dzięki którym będą lepiej widoczni na drodze.
Po pomoc drogową możemy zadzwonić dopiero, kiedy my i nasze auto będziemy odpowiednio zabezpieczeni. Postarajmy się podać konsultantowi możliwie jak najdokładniejszą lokalizację, postarajmy się również szczegółowo wytłumaczyć co stało się z pojazdem.
Najlepsza pomoc drogowa w Krakowie?
Mieszkańcy dużych miast (między innymi Krakowa) znajdą wiele firm specjalizujących się w pomocy drogowej. Ważne jest, żeby nawiązać współpracę z taką firmą, która oferuje nam szeroki zakres usług (na przykład mobilne naprawy, wypożyczenie auta zastępczego, dowóz paliwa). Ogromne znaczenie ma obszar działania firmy, a także wielkość floty pojazdów jakimi dysponuje.. Najlepiej, żeby posiadała ona kilka oddziałów – wówczas w momencie, gdy samochód zepsuje się nam pod Gdańskiem nie będziemy musieli czekać na pomoc z Krakowa. Upewnijmy się też, czy pomoc drogowa jest dostępna dla swoich klientów przez całą dobę.
Pomoc Drogowa Kraków, Holowanie Piotra Wysockiego 30, 31-310 Kraków