BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

zabezpieczenie samochodu

Do czego służy immobilizer w samochodzie?

15 lutego 2022 Piotr. 0 Comments

Immobilizer to zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą, co jest szczególnie ważne w przypadku samochodów wysokiej klasy, których wartość zapewnia doskonałe wykonanie. W tym artykule omówimy, do czego służy immobilizer i jak działa.

Dlaczego immobilizer jest tak popularny?

Immobilizer to elektroniczny system zabezpieczeń pojazdu przed kradzieżą. Jego działanie polega na zablokowaniu pracy silnika, w przypadku gdy odpalamy samochód niewłaściwym kluczykiem. Oznacza to, że osoba posiadająca zły kluczyk nie będzie w stanie odpalić samochodu. Dzięki temu immobilizer stanowi rodzaj zabezpieczenia  pojazdu.

Jak działa immobilizer?

Immobilizer działa na zasadzie komunikacji między kluczem a samochodem. W kluczyku znajduje się specjalny układ elektroniczny, który jest w stanie odróżnić się od układu immobilizera. Gdy specjalny kluczyk zostanie włożony do stacyjki, immobilizer rozpoznaje go i pozwala na obsługę silnika. Jeśli jednak kluczyk nie zostanie rozpoznany, immobilizer blokuje silnik i uniemożliwia jego użytkowanie.

Ważne jest, że w przypadku problemów z kluczem, np. jego zgubienia, nie będzie możliwości obsługi silnika. W takiej sytuacji konieczna będzie interwencja serwisu samochodowego, który będzie w stanie zaprogramować nowy kluczyk do immobilizera.

Immobiliser w Szczecinie

Jeśli mieszkasz w Szczecinie i zastanawiasz się, gdzie możesz zainstalować immobilizer w swoim samochodzie, polecam firmę Auto klucz – firma Kamel. To firma, która oferuje profesjonalne usługi związane z elektroniką samochodową. W ich ofercie znajduje się m.in. montaż immobilizerów w Szczecinie. Dzięki ich usługom, masz pewność, że Twój samochód jest w pełnym zabezpieczeniu przed kradzieżą.

Immobilizer w Szczecinie, to podstawowy element zabezpieczeń pojazdu przed kradzieżą. Dzięki niemu silnik nie będzie mógł zostać uruchomiony przez osobę nieposiadającą kluczyka. w razie problemów warto skorzystać z usług  Firmy Auto klucz – firma Kamel, która oferuje profesjonalne usługi związane z elektroniką samochodów osobowych.

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz