BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

Kalkulator OC/AC – jak z niego korzystać i dlaczego warto?

24 czerwca 2022 Piotr. 0 Comments

Zakup samochodu – zarówno z rynku wtórnego, jak i prosto z salonu – wymaga uregulowania kilku kwestii prawnych. Przed wyjazdem na drogę należy zadbać o zakup ubezpieczenia OC, które jest obowiązkowe dla każdego kierowcy. Wielu zmotoryzowanych korzysta z okazji i wykupuje dodatkowe polisy takie jak m.in. AC, NNW czy też Assistance. Z myślą o wyborze najkorzystniejszej oferty warto skorzystać z kalkulatora OC/AC. Jak działa i dlaczego jest tak pomocny? Podpowiadamy.

Kalkulator OC/AC – jak działa?

Na rynku pojawia się coraz więcej nowych towarzystw ubezpieczeniowych, które chcąc zawalczyć o potencjalnych klientów oferują atrakcyjne oferty. Wbrew pozorom nie ułatwia to życia kierowcom, którzy muszą dokonać wyboru polisy na najbardziej korzystnych warunkach. Nie dziwi więc fakt, że powstał kalkulator OC/AC, dzięki któremu można błyskawicznie porównać oferty różnych ubezpieczycieli bez wychodzenia z domu.

Porównywarki online działają w bardzo prosty sposób. Wystarczy wypełnić podany formularz, gdzie należy uzupełnić podstawowe informacje na temat naszego pojazdu. Czynnikami, które najczęściej brane są pod uwagę przy wyborze odpowiedniej polisy komunikacyjnej są m.in. marka, model i rocznik samochodu, pojemność silnika, rodzaj paliwa, sposób użytkowania auta, jego średni przebieg roczny, zakres ochrony ubezpieczenia, etc.

Kalkulator OC/AC a zakres ochrony

Ubezpieczenie samochodu od odpowiedzialności cywilnej (OC) jest obowiązkowe dla każdego kierowcy. Za jego brak grozi surowy mandat, którego wysokość zależy od dni zwłoki oraz rodzaju pojazdu. Warto pamiętać jednak o tym, że wykupując OC można skorzystać z dodatkowych opcji ochrony, dzięki którym można zabezpieczyć się od odpowiedzialności finansowej nie tylko w sytuacji zniszczenia mienia drugiej osoby.

Korzystając z kalkulatora OC/AC można łatwo zauważyć, że w formularzu należy podać informację o tym, czy jesteśmy zainteresowani dodatkowymi polisami. Jedną z najbardziej popularnych jest ubezpieczenie AC, czyli popularne Autocasco, które gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku, gdy dojdzie do zniszczenia samochodu zarówno przez osoby trzecie, jak i z winy jego właściciela. Zapewnia również ochronę przed kradzieżą. Warto również rozważyć ubezpieczenie NNW, dzięki któremu można otrzymać rekompensatę z tytułu uszczerbku na zdrowiu poniesionego w trakcie wypadku. Niektóre towarzystwa oferują również pokrycie kosztów leczenia czy rehabilitacji.

Kalkulator OC/AC – dlaczego warto z niego skorzystać?

Kalkulator OC/AC online taki jak np. https://punkta.pl/ to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy zaoszczędzić czas i pieniądze. W zaledwie kilka minut możemy otrzymać oferty różnych ubezpieczyli – tylko te skrojone na miarę naszych potrzeb. Nie trzeba stać w długich kolejkach w punktach stacjonarnych lub umawiać się na rozmowę z konsultantem. Dane osobowe podawane w formularzach są kompleksowo chronione.

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz