BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

samochody sportowe

Wypożyczalnia samochodów sportowych – Czy trzeba wyczyścić auto przed jego zwrotem?

22 czerwca 2022 Piotr. 0 Comments

Gdy wypożyczasz sportowe auto po raz pierwszy, z pewnością masz wiele obaw. Najczęstszym pytaniem jest to, czy przed zwrotem musisz posprzątać i umyć wypożyczony samochód? Oczywiste jest to, że o tym pomyślisz, bo przecież dostałeś kluczyki do czystego pojazdu. Chcesz wiedzieć, na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas wynajmu luksusowego samochodu? Zapraszam Cię do zapoznania się z moim krótkim tekstem.

  • Kaucja za wypożyczenie samochodu
  • Czy trzeba myć auto z wypożyczalni?
  • Samochód z wypożyczalni – o czym trzeba wiedzieć?
  • Podsumowanie

Kaucja za wypożyczenie samochodu

Wypożyczalnie samochodów luksusowych i sportowych zawsze zapewniają swoim klientom zadbane, czyste pojazdy. Warto jednak pamiętać, że renomowane wypożyczalnie, które mają w swojej flocie najdroższe modele aut sportowych zawsze pobierają kaucję, ale zwykle płaci się wtedy mniej za sam wynajem. Kaucja za wynajem samochodu to ustalona przez wypożyczalnię kwota pieniędzy, która jest zabezpieczeniem na czas, gdy auto jest w rękach klienta.

Opłaca się pamiętać, że podczas trwania umowy najmu, klient ponosi całkowitą odpowiedzialność za stan techniczny i wygląd wypożyczonego samochodu. W przypadku, gdy auto po wynajmie wróci z wgnieceniami i z rysami na lakierze lub ze zdewastowanym wnętrzem, wypożyczalnia zapewne przeznaczy część lub całość pieniędzy (kaucję) na naprawę samochodu.

Czy trzeba myć auto z wypożyczalni?

Jak już wspomniałem, zwrot wypożyczonego samochodu w opłakanym stanie, na pewno może być dość kosztowny. Warto jednak wiedzieć, że nie musisz kompleksowo czyścić i myć wypożyczonego auta przed jego zwrotem. Upewnij się tylko, że zwracasz pojazd w takim samym stanie, w jakim otrzymałeś go od wypożyczalni. Jeśli samochód ma brudne nadwozie, zrób szybkie mycie na myjni ręcznej przed powrotem. Sprawdź także, czy w aucie nie ma śmieci ani nieprzyjemnego zapachu.

Oczywiście inaczej sprawa wygląda przy długoterminowym wynajmie luksusowego samochodu na firmę. Wówczas bardzo korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty myjni ręcznej i zlecenie kompleksowego serwisu – przygotowanie auta do zwrotu po leasingu. Niektóre wypożyczalnie w Polsce, w cenę wynajmu samochodu wliczają koszt zwykłego czyszczenie auta (tzn. szybkie mycie z zewnątrz i odkurzanie środka auta). Ale na przykład, lokalna wypożyczalnia samochodów sportowych w Warszawie ma swoją myjnię ręczną i nie obciąża klientów dodatkowymi opłatami.

Samochód z wypożyczalni – o czym trzeba wiedzieć?

O czym warto pamiętać, gdy siedzisz za kierownicą wynajętej fury? Nigdy nie zakładaj, że w aucie z wypożyczalni mogą przebywać zwierzęta! Zwrot samochodu z sierścią psa na kanapie i dywanikach lub podrapanym przez kota skórzanym fotelem kierowcy, z pewnością spowoduje naliczenie opłaty za zaawansowane usługi: kompleksowe czyszczenie wnętrza auta i renowacja skórzanej tapicerki. Picie coli w samochodzie z jasną, skórzaną tapicerką też nie jest dobrym pomysłem.

Palenie papierosów to kolejna rzecz, której należy bezwzględnie unikać podczas korzystania z wynajętego samochodu. Jeśli masz ochotę zapalić, zaparkuj i wyjdź na zewnątrz. Zapach dymu z wnętrza luksusowego auta może usunąć tylko ozonowanie, które może być dla Ciebie dość kosztowną usługą. Nigdy też nie parkuj wynajętego samochodu pod drzewami, bo odchody ptaków są bardzo trudne do usunięcia i powodują uszkodzenia lakieru samochodowego.

Podsumowanie:

Decydujesz się na wypożyczenie samochodu i chcesz uniknąć przykrych niespodzianek przy zwrocie? Podczas odbierania auta, na początek, zawsze warto zrobić kilka zdjęć, które są dowodem stanu pojazdu w momencie wypożyczenia.

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz