BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

zakup auta

Jak wygląda transport auta z Kanady?

22 czerwca 2023 Piotr. 0 Comments

Planujesz zakup auta z Kanady i zastanawiasz się, jak zorganizować jego transport do Polski? Import samochodów zza oceanu może okazać się bardziej korzystny w stosunku do rynku europejskiego, jednak proces przewiezienia pojazdu na tak dużej odległości jest złożony i wymaga odpowiedniego przygotowania. W tym artykule dowiesz się, na czym polega transport auta z Kanady, jakie są koszty i etapy procesu oraz jakie formalności musisz dopełnić.

Wybór metody transportu

Transport auta z Kanady można zorganizować na kilka sposobów. Należy przede wszystkim wybrać, czy pojazd ma być przewieziony drogą morską czy lotniczą. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy:

Transport morski

– Jest tańszy niż transport lotniczy

– Może trwać nawet kilka tygodni

– Wybierając ten sposób transportu, możemy skorzystać z kontenerów 20- i 40-stopowych (możliwe jest również przewiezienie kilku aut jednocześnie)

– Wymaga dodatkowego przewozu drogowego do i z portów morskich

Transport lotniczy

– Jest szybszy, ale także znacznie droższy niż transport morski

– Pojazdy muszą spełniać ścisłe normy bezpieczeństwa

– Wymaga większej ilości formalności

Koszty transportu auta z Kanady

Koszty transportu auta z Kanady do Polski mogą być bardzo różne w zależności od wybranej metody przewozu, wartości pojazdu, opłat celnych i podatkowych oraz usług dodatkowych, takich jak ubezpieczenie. Przykładowo, za przewóz auta drogą morską można zapłacić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Transport lotniczy jest zdecydowanie droższy i kosztuje przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jedną z firm, która oferuje transport aut z Kanady, jest importer samochodów Jankescar.

Eksport samochodu z Kanady

Aby móc przewieźć samochód z Kanady, należy najpierw dopełnić wszystkich formalności związanych z eksportem pojazdu. Podstawowe dokumenty, które będą potrzebne to:

– Oryginalny tytuł własności pojazdu (ang. Certificate of Title)

– Karta pojazdu (ang. Vehicle Registration)

– Faktura zakupu lub umowa sprzedaży

– Potwierdzenie opłaty tzw. tax clearance (jeśli jest wymagane)

Warto również sprawdzić, czy nie ma żadnych ograniczeń co do eksportu danego modelu samochodu.

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz