BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

Ramki do tablic rejestracyjnych

Ramki do tablic rejestracyjnych

14 listopada 2017 Piotr 0 Comments

Ramki do montażu tablic rejestracyjnych nie służą jedynie jako mocowanie tablic na autach, ale mogą też być świetnym nośnikiem reklamy, dzięki której zadbasz o odpowiedni wizerunek i promocję swojej firmy. Ramki wytwarzane są z tworzyw sztucznych takich jak polistyren, ABS czy też polipropylen, których właściwości – czyli elastyczność, odpowiednia wytrzymałość oraz dobra aplikacja druku – najlepiej odpowiadają wymaganiom rynku.

Jak zamontować ramkę?

Montaż ramki nie jest skomplikowany – chodzi przecież o uproszczenie procesu mocowania tablicy na aucie. Potrzebujemy jedynie dwie (a najlepiej cztery) śruby i śrubokręt. Całość zajmie nam najwyżej kilka minut. Wpierw należy odłączyć listwę zatrzaskową od ramki (listwa połączona jest z ramką trzema elementami, które należy odłamać i wyrzucić do śmieci), następnie przykręcić samą ramkę do auta. Otwory w ramce są tak rozstawione, aby były dopasowane do fabrycznych nawierceń w zderzaku/na bagażniku samochodów każdej marki. Po przykręceniu ramki należy umocować tablicę rejestracyjną w ramce – najłatwiej jest lekko zgiąć tablicę, aby utworzyła kształt przypominający łuk i wówczas wsunąć lewy i prawy bok tablicy pod boczne krawędzie ramki, by następnie dopchnąć tablicę kciukami od dołu, aby jej górna krawędź również znalazła się pod obramowaniem ramki. Tak umocowaną tablicę zabezpieczamy listwą zatrzaskową. Podłużne zakończenia listwy powinny znaleźć się pod obramowaniem ramki (czynność przypomina wcześniejsze wkładanie tablicy – również zginamy listwę w lekki łuk), a następnie dociskamy ją w miejscach, gdzie znajdują się kołki montażowe.

Jaką ramkę wybrać?

Każdy znajdzie coś dla siebie – od najprostszej ramki, która ma jedynie spełniać swoją podstawową funkcję – czyli ułatwić montaż tablicy, po ramki wzbogacone o nadruki lub grawerunek (np. z nazwą Twojej firmy/ klubu sportowego/ forum motoryzacyjnego itd.), pokryte lakierem metalizacyjnym (tzw. ramki chromowane), z aplikacjami 3D doming (czyli pokryte warstwą przezroczystej żywicy, która dodatkowo chroni nadruk i nadaje efekt wypukłości oraz dodatkowego połysku). Każdy znajdzie coś, co najlepiej będzie odpowiadało jego zapotrzebowaniu.

Jakie są zalety ramek do tablic rejestracyjnych?

Ramki spełniają trzy funkcje:

  • ułatwiają montaż tablicy – nie musimy nawiercać otworów w tablicy, aby przymocować ją do auta;
  • są nośnikiem reklamy/informacji – na listwie zatrzaskowej znajduje się miejsce, gdzie możemy zamieścić trwały nadruk;
  • są elementem dekoracyjnym dla auta – ramki chromowane stanowią doskonałe uzupełnienie dla innych chromowanych elementów karoserii.

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz