BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

osuszac powietrza

Do czego służy osuszacz powietrza w samochodach ciężarowych?

6 marca 2023 Piotr. 0 Comments

Samochody ciężarowe są specyficznym rodzajem maszyn. Pomimo swojego przystosowania do obciążeń i wszelakiej maści trudnych czynników, mają one pewne słabości. Konserwacja i oczyszczanie niektórych podzespołów w sposób regularny jest gwarantem prawidłowej i bezawaryjnej pracy przez tysiące kilometrów. Star Hurt to dystrybutor części do samochodów ciężarowych popularnych marek.

Star Hurt – wszystko w jednym miejscu

Star Hurt to hurtownia, w której znaleźć można wszystko, czego potrzeba, aby samochody ciężarowe funkcjonowały sprawnie i można je było bezpiecznie prowadzić na drodze. Elementy karoserii, oświetlenie, układy hamulcowe, podzespoły elektryczne, sprężyny gazowe, układy chłodzenia, elementy cierne, układy napędowe, układy paliwowe, układy kierownicze, układy zawieszenia, akcesoria – kategorii części zamiennych jest mnóstwo. Każdy, kto prowadzi firmę transportową na pewno odszuka potrzebny komponent do swojego pojazdu dostawczego.

Osuszacz powietrza MAN – co to takiego?

Układy hamulcowe są narażone na ciągłą ekspozycję wilgoci. Stwarza to liczne problemy. Rozwiązaniem może być osuszacz powietrza MAN. Redukuje on wilgoć gromadzącą się w efekcie pracy sprężonego powietrza, znacząco zmniejszając ryzyko całkowitej awarii układu hamulcowego. Bezpieczeństwo gra tu główną rolę. Jednakże z punktu widzenia przewoźnika bezawaryjność oznacza brak przestojów, a więc możliwości sprawnej realizacji zleceń i zarabiania pieniędzy. Osuszacze powinny być dostosowane do konkretnej marki samochodów. Ich główna zasada działania jest jednak do siebie zbliżona.

Oddzielają one gromadzący się płyn do postaci pary, która jest uwalniana na zewnątrz pojazdu. Osuszacze powietrza MAN to bardzo praktyczne i potrzebne urządzenia w każdym pojeździe dostawczym tej marki. Ich działanie nie jest szkodliwe dla środowiska. Pozwala natomiast ograniczyć problem nagłych awarii, które wyłączają samochód z ciągłej pracy i tworzą trudne sytuacje z punktu widzenia przedsiębiorcy.

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz