BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

zastosowanie auto windy

Auto windy – jakie mają zastosowanie?

3 marca 2023 Piotr. 0 Comments

Auto windy w sektorze logistycznym to coś, co powinno znaleźć się w każdym przedsiębiorstwie załadunkowym. Nie tylko przyśpieszają pracę, ale również skutecznie zabezpieczają towar. Jakie dokładnie mają zastosowanie?

Auto windy – czym są?

Auto windy w Sękocinie Nowym są konstrukcjami, które montuje się bezpośrednio do samochodu dostawczego. Są one niezwykle wytrzymałe i mogą wytrzymać ciężar nawet kilkuset kilogramów. Sprawdzają się na przykład do załadunku wysokich samochodów tak, aby przyśpieszyć ten proces.

Windy do busa w Sękocinie Nowym zdecydowanie ułatwiają załadunek szczególnie palet. Nie trzeba wtedy martwić się o to, aby auto mogło podjechać pod rampę tak blisko, aby wózek widłowy mógł wjechać do środka. Wszystkie czynności można wykonać ręcznymi maszynami.

Windy działają na zasadzie hydraulicznych wyciągników, dzięki czemu moc jest dokładnie dawkowana przez samego człowieka. Najczęściej urządzenie do obsługi windy znajduje się z tyłu auta tak, aby zachować jak najlepszą skuteczność.

Auto windy – gdzie właściwie się je kupuje?

Zakup auto wind nie jest łatwy, ponieważ są to konstrukcje bardzo indywidualne i wymagają specjalnego montażu. Każde auto różni się między sobą budową, przez co windy muszą być odpowiednio dobrane.

Najlepiej jest zrobić to, przyjeżdżając bezpośrednio do firmy, która zajmuje się ich produkcją oraz montażem. Zazwyczaj te same przedsiębiorstwa mogą zaoferować także montaż podnośników, żurawi oraz wywrotek.

Firmy można znaleźć za pomocą sieci. Z pewnością warto wybrać taką, która jest zlokalizowana niedaleko firmy, ponieważ właśnie dzięki temu można będzie łatwiej komunikować się z producentem i na bieżąco wprowadzać drobne poprawki.

Auto windy to konstrukcje, które na specjalnych wyciągnikach są w stanie podnieść ręczne wózki razem z paletami. Ułatwia to i przyśpiesza wszystkie prace załadunkowe w firmie. Działa to zdecydowanie w firmach, które nie posiadają ramp.

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz