BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

Audi Prologue Allroad Concept

22 kwietnia 2015 pyro 0 Comments

Audi już po raz trzeci w ostatnim czasie wykorzystuje nazwę Prologue do stworzenia urzekających wyglądem prototypów. Koncept o tej nazwie wcześniej był autem z nadwoziem coupe i kombi. Tym razem wygląda jak sportowy crossover.

6d8711826e996a55f5584862cdf375b3

Nowy koncept Audi Prologue Allroad Concept prezentuje się naprawdę dobrze. Uwagę przykuwa prosta, dynamiczna i nowoczesna linia boczna oraz przód z chromowanym grillem, wielkimi wlotami powietrza otoczonymi światłami do jazdy dziennej LED oraz maską z delikatnymi przetłoczeniami. Tył jest zdecydowanie bardziej stonowany. Wyraźnie widać, że jego projekt był w dużej mierze podyktowany względami aerodynamicznymi.

Pozytywne reakcje na pierwsze zdjęcia Prologue Allroad Concept są o tyle dobrą informacją dla Audi, że model ma zapowiadać nową filozofię stylistyczną marki. Już wkrótce na podobnej bazie modyfikowane będą auta funkcjonujące w cenniku firmy.

Prologue Allroad Concept jest napędzany 4-litrowym silnikiem TFSI V8 i agregatem elektrycznym. Całkowita moc układu dochodzi do 734 koni mechanicznych. Moment obrotowy to 900 Nm. Wyśrubowane możliwości jednostki hybrydowej sprawiają, że koncepcyjne Audi jest imponująco szybkie. Zdaniem producenta przyspieszenie do pierwszej setki trwa zaledwie 3,5 sekundy, a to wartość zarezerwowana dla supersamochodów!

Nieprawdopodobne jest również zapotrzebowanie na paliwo. Niemiecki crossover średnio spala tylko 2,4 litra benzyny, podczas gdy emisja CO2 wynosi 56 g/km. Kierowca ma także możliwość jazdy wyłącznie na zasilaniu elektrycznym. Zasięg w takim przypadku wynosi 54 kilometry.

Audi Prologue Allroad Concept zostanie oficjalnie pokazany podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju.

#Audi Prologue Allroad Concept

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz