BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

wymiana felg

Wymieniasz felgi na nowe? Postaw na aluminium od dobrego producenta

23 czerwca 2021 Piotr. 0 Comments

Felgi aluminiowe nie tylko dobrze wyglądają, ale również mają wiele innych zalet. To powoduje, że obecnie decyduje się na nie tak wielu kierowców. Gdy także jesteś na etapie wyboru felg, sprawdź, dlaczego warto postawić na te wykonane z aluminium. Podpowiadamy też, gdzie można kupić je w jeszcze niższych cenach.

Alufelgi – przyciągający wzrok sportowy design

Jeżeli chcesz, aby Twoje auto uzyskało sportowy wygląd, postaw na alufelgi. To właśnie one mogą całkowicie odmienić wygląd samochodu.

Felgi aluminiowe są znacznie cieńsze niż stalowe, a ażurowa konstrukcja powoduje, że mogą one poprawić wygląd każdego auta. Do dyspozycji jest wiele ciekawych modeli pod kątem konstrukcyjnym, między innymi popularne felgi pięcioramienne, ale także felgi z większą liczbą ramion, efektownymi rozgałęzieniami, które nadają im wygląd gwiazdy.

Warto też wskazać, że obecnie w sprzedaży można znaleźć felgi aluminiowe w wielu kolorach, na przykład złote, czerwone, fioletowe, czarne, a to tylko parę możliwości. Gdy zatem chcesz, żeby Twoje auto wyglądało niecodziennie, sprawdź różne oferty producentów.

Efektywne hamowanie z felgami aluminiowymi

Tym, co wyróżnia felgi aluminiowe, jest jednak nie tylko ich niebanalny wygląd ze sportowym pazurem, ale także właściwości techniczne. Na uwagę zasługuje głównie wsparcie dla układu hamulcowego, ponieważ ze względu na swoją ażurową konstrukcję felgi te znacznie efektywniej usuwają nadmiar ciepła z klocków i tarcz hamulcowych, zapobiegając ich przegrzaniu.

W efekcie felgi aluminiowe nie tylko wspierają efektywne działanie hamulców, ale także zapobiegają ich przedwczesnemu zniszczeniu.

Alufelgi – na lato i na zimę

Często można spotkać się z przekonaniem, że felgi aluminiowe przeznaczone są do stosowania tylko w okresie letnim. W rzeczywistości można korzystać z nich cały rok, także w zimie.

Felgi aluminiowe bardzo dobrze znoszą niskie temperatury, a także stawiają czoła zanieczyszczeniom na drogach. Po sezonie należy jednak pamiętać, aby dokładnie je umyć.

Gdzie kupować tanie felgi aluminiowe?

Komplet dobrej jakości felg aluminiowych nie jest tani. Klienci muszą przygotować się na wydatek rzędu około 2000 złotych, ale markowe felgi o efektownych wzorach mogą kosztować nawet około 4000 złotych.

Aby kupić niedrogie felgi aluminiowe, warto wybrać dobry sklep z felgami – https://felgislask.pl online. To właśnie w internecie alufelgi można dostać często nawet o 25% taniej niż w sklepach stacjonarnych. Dodatkowo na klientów czeka wiele promocji, które pozwalają na kupno wymarzonego modelu felg w jeszcze niższej cenie.

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz