BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

Syrena Ligea – polskie autko sportowe

24 czerwca 2015 pyro 0 Comments

02966518fd1f1355be62ff2766336968

Firmy AK Motor Polska i FSO zawarły na początku tego roku umowę o współpracy nad dwoma nowymi pojazdami – znanym już modelem Syrena Meluzyna oraz nowym, o nazwie Syrena Ligea, którego pierwsze zdjęcia prezentujemy poniżej.

Pierwszym pojazdem, którego projekt jest opracowywany wspólnie przez AK Motor Polska oraz FSO, jest AK Syrena Meluzyna, widoczna na poniższym zdjęciu. FSO wspiera rozwój technologiczny samochodu w zakresie jego tworzenia, jak i przygotowania do masowej produkcji.

W najbliższych tygodniach zostanie zaprezentowany publicznie model pojazdu AK Syrena Meluzyna w skali 1:5. Kolejnym etapem będzie produkcja prototypu w pełnej skali. Kolejne warianty Meluzyny, o czym pisaliśmy wcześniej, zostaną przedstawione w najbliższej przyszłości.

Firma AK Motor Polska nie zamierza na tym poprzestać. We współpracy z FSO planowany jest debiut innego, bardziej sportowego modelu, o nazwie AK Syrena Ligea. Zgodnie z tradycją firmy, Ligea nosi nazwę od imienia legendarnej syreny, pochodzącej z mitologii greckiej. Logo modelu Ligea zaprojektował ponownie Paweł Panczakiewicz, który ma wspólne pochodzenie ze Stanisławem Panczakiewiczem, projektantem oryginalnej Syreny FSO w latach pięćdziesiątych XX wieku.

AK Syrena Ligea jest pierwszą Syreną, która zrywa z tradycją silnika montowanego z przodu. Ma bowiem silnik umieszczony w środkowej części podwozia. Podczas gdy pierwsza wersja nowego sportowego samochodu Syrena będzie miała silnik benzynowy montowany poprzecznie, podwozie Ligea zostało zaprojektowane od samego początku tak, aby pomieścić różne zespoły napędowe, w tym napęd hybrydowy, napęd w całości elektryczny oraz… napęd elektryczny odrzutowy, jak czytamy w komunikacie prasowym.

#Syrena Ligea

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz