BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

Alfa Romeo Giulia – włoski sedan z sercem Ferrari

25 czerwca 2015 pyro 0 Comments

89cd9da70459b5c910351f79866e02bf

Alfa Romeo Giulia to długo wyczekiwany następca nieprodukowanego już modelu 159. Oba modele pod każdym względem dzieli jednak przepaść. Giulia to przede wszystkim samochód tylnonapędowy, o idealnym rozkładzie masy i w topowej wersji z silnikiem Ferrari pod maską. Prawdziwie sportowy sedan.

Alfa Romeo to samochód piękny, choć to oczywiście kwestia gustu, a na pewno nietuzinkowy. Z przodu w oczy rzuca się potężny grill w stylu Alfy oraz okazałe reflektory. Tylna część, szczerze mówiąc, przypomina nieco Kię Optimę, ale Alfa jednak ładniejsza. Z profilu natomiast widać rasową, długą maskę i proporcjonalny tył.

W pierwszej kolejności światu pokazana została topowa wersja Quadrifoglio Verde, w której pracuje 6-cylindrowy silnik o mocy 510 KM, przy którym „majstrowali” inżynierowie Ferrari. Od 0 do 100 km/h Alfa Romeo Giulia QV przyspiesza w 3,9 sekundy, co jest wynikiem zwalającym z nóg. Dodając do tego rozkład masy pomiędzy obie osie w stosunku 50:50 oraz napęd na tył lub na cztery koła, otrzymujemy prawdziwy supersamochód.

Alfa Romeo Giulia może się poza tym pochwalić imponującym stosunkiem masy do mocy, wynoszącym 3 kg/KM. Uzyskano to dzięki szerokiemu użyciu bardzo lekkich materiałów, jak włókno węglowe, aluminium oraz tworzyw kompozytowych.

#Alfa Romeo Giulia

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz