BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

samochod elektryczny

Samochody elektryczne – jak kształtują się ich ceny?

13 grudnia 2022 Piotr. 0 Comments

Chęć coraz większej ochrony środowiska wpływa na to, że wielkie koncerny starają się ograniczyć emisję szkodliwego dwutlenku węgla. Nie inaczej jest w przypadku samochodów. Coraz częściej auta elektryczne widywane są nie tylko na światowych czy europejskich, ale także na polskich drogach. Jak kształtują się ich ceny? Podpowiadamy.

Ile kosztuje auto elektryczne?

Jednym z powodów, które wpływają na ilość liczby zarejestrowanych nowych samochodów spalinowych do modeli elektrycznych jest przede wszystkim ich cena. Nadal bowiem w wielu przypadkach pozostają zdecydowanie droższe od klasycznej wersji, która napędzana jest za pomocą benzyny bądź oleju napędowego. Obecnie na rynku samochodów elektrycznych można znaleźć takie modele, których cena oscyluje zarówno poniżej 100 tysięcy złotych, jak i tych za powyżej pół miliona.

W większości przypadków największą popularnością cieszą się te auta, które mieszczą się w limicie rządowych dopłat w ramach programu Mój Elektryk. Kwota ta wynosi nawet 225 tysięcy złotych. Pod kątem rankingu samochodów elektrycznych i ich ceny, otwiera go Dacia Spring, której cena katalogowa wynosi 76 900 złotych, a po dopłacie 58 150 złotych. Można tam też znaleźć Smarta EQ For Four oraz FourTwo, a także Fiata 500. Więcej informacji o kwotach można znaleźć pod frazą ,,samochody elektryczne ceny w Krakowie” w wyszukiwarce.

Jak wyglądają ceny aut elektrycznych oraz spalinowych?

Nie podlega wątpliwości, że samochody elektryczne wciąż pozostają zdecydowanie droższe od modeli spalinowych, nawet w przypadku zakupu go wraz z dopłatami rządowymi. Wybierając samochód z segmentu B, różnica w cenie może sięgać nawet 15 tysięcy złotych. Tak duże różnice wynikają przede wszystkim z tego, że w przypadku modeli elektrycznych większość ich wartości stanowi koszt zastosowanych w nich baterii.

Porównując samochody elektryczne i spalinowe warto brać także pod uwagę nie tylko cenę zakupu, ale również koszty późniejszej eksploatacji. W tym przypadku to samochody elektryczne prezentują się zdecydowanie korzystniej. Wszystko za sprawą tego, że wbrew pozorom ubezpieczenie takiego auta jest tańsze, a serwis samochodów elektrycznych w Krakowie potrzebny jest rzadziej.

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz