BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

sprzedaz samochodu

Przygotowanie auta do sprzedaży – o czym nie można zapomnieć?

13 grudnia 2022 Piotr. 0 Comments

Każda osoba, która sprzedaje auto, chce otrzymać za nie jak najwyższą cenę, dokłada więc wszelkich starań, by podkreślić jego atuty i zwrócić uwagę potencjalnego klienta na mocne strony. Jednymi z ważniejszych czynności łączących się z przygotowaniem auta do sprzedaży jest zadbanie o jego wygląd. Z jakich usług warto skorzystać i co mogą dać? Podpowiadamy.

Dlaczego wygląd zewnętrzny auta jest tak ważny?

Większość z ludzi w ocenie wszystkich otaczających bodźców posługuje się głównie wzrokiem. To on przynosi nam największą ilość informacji, dlatego to, co widzimy, ma na nas największy wpływ. Przygotowanie auta do sprzedaży w Krakowie trzeba oprzeć na fakcie, jak dany samochód prezentuje się z zewnątrz. Ważny będzie stan lakieru, szyb, a także czystość wnętrza i tapicerki. Najważniejsze będzie pozbycie się drobnych, lecz odpychających kupujących usterek – zarysowań, wgnieceń na karoserii, a także odprysków na szybach czy zmatowiałych kloszy lamp.

Skala działań związanych z usuwaniem mniejszych lub większych defektów zależy do tego, w jakim stanie jest pojazd i jak dużo uszkodzeń można na nim znaleźć. Do podstawowych usług łączących się z poprawianiem wyglądu należy skorzystanie z autodetailingu. Pozwala to na przywrócenie pełnego blasku karoserii oraz usunięcie wszelkiego typu zarysowań lub zabrudzeń.

Jak jeszcze można poprawić wygląd auta do sprzedaży?

Często wybieranymi usługami w Automeritum Detailing jest także naprawa szyb oraz szlifowanie kloszy reflektorów. Jeśli na karoserii widnieją niewielkie wgniecenia, można się ich pozbyć, korzystając z usług napraw PDR – wypychania lub wyciągania blach bez konieczności lakierowania powierzchni.

Klienci świadomi tego, jak duże znaczenie dla wrażenia wywieranego przez auto mają felgi, zlecają często również ich naprawę. W razie potrzeby można też skorzystać z lakierowania SPOT, a więc najczęściej bez konieczności demontażu elementu. Dobrze również zwrócić uwagę na zderzaki, bowiem ich zarysowania są najbardziej widoczne.

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz