BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

wynajem auta

Krótkoterminowy najem samochodu w praktyce

18 czerwca 2019 Piotr 0 Comments

Tendencja do tego, aby mieć dostęp do pewnego rodzaju dóbr, niż nabywać je na stałe zyskuje na sile. Dzieje się tak między na gruncie rynku motoryzacyjnego. Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się wynajem samochodu, w tym krótkoterminowy, który wygrywa z jego zakupem. To także świetna opcja, kiedy nasze auto odmówi posłuszeństwa. W jaki sposób go rozliczyć i czy jest on opłacalny? Sprawdźmy to.

Krótkoterminowy najem samochodu – o czym warto wiedzieć?

Na początku ustalmy, kim jest najemca samochodu. Jest to osoba, która używa go na podstawie innego tytułu prawnego niż prawo własności. Najem określamy jako umowę, której przedmiotem jest udostępnienie do korzystania najemcy z auta, za co on jest zobowiązany do uiszczenia wynajmującemu, w tym na przykład takiej firmie https://www.fleetcorp.pl/ określonej opłaty – czynszu. Kiedy okres na który została zawarta umowa się kończy, najemca jest zobowiązany do tego, aby zwrócić wypożyczony samochód.

Najem krótkoterminowy, to jeden z trzech, jaki mamy do wyboru. Oprócz niego wyróżniamy jeszcze średnioterminowy oraz długoterminowy. Dla kogo dedykowany jest pierwszy z nich? Przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy potrzebują samochodu na krótki okres, najczęściej, gdy dojdzie do awarii służbowego czy też w przypadku, kiedy planuje on kupić nowe auto i po prostu przetestować dany model. Są także przypadki, kiedy przedsiębiorca chce zwiększyć swój prestiż w trakcie spotkania z ważnym kontrahentem, w czym ma go wesprzeć luksusowe auto. Bez względu na to, jakimi pobudkami się kieruje, jest to opcja opłacalna, niemniej wiąże się z kilkoma formalnościami. Jakimi?

Wynajem krótkoterminowy auta, a odliczenie kosztów eksploatacyjnych

Przepisy regulujące rozliczenie wydatków dotyczących pojazdów osobowych. Jeśli użytkujemy go w obrębie firmy na podstawie najmu krótkoterminowego, możemy rozliczyć 75 procent wydatków, które ponieśliśmy w związku z jego eksploatacją. W ich skład wchodzą na przykład: koszty mycia i sprzątania auta, naprawy i części zamienne czy też wydatki, zakup paliwa, oleju napędowego, płynów etc. Co ważne i warto wiedzieć, zniesiona została obowiązująca dotychczas kilometrówka.

Korzyści z wynajmu krótkoterminowego pojazdów

Wynajem krótkoterminowy ma wiele zalet. Daje możliwość wypożyczenia auta nawet na 1 dobę, aż do 30. Sprawdzi się w przypadku, kiedy potrzebne nam jest auto zastępcze, gdy samochód odmówi posłuszeństwa lub zostanie skradziony. Taki najem jest nieoceniony także w przypadku kolizji. To równie dobre rozwiązanie, kiedy musimy zostawić auto w garażu, a chcemy wyjechać na wakacje. Dobrze sprawdzi się w sytuacji, kiedy potrzebujemy auta przedkontraktowego. W praktyce oznacza to, że samochód jest sprowadzany przez wypożyczalnię na nasze indywidualne zamówienie i na czas jego dostawy możemy korzystać w formie wynajmu z innego pojazdu.

#wynajem krotkoterminowy

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz