BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

Jaguar F-Pace – nowy SUV na rynku

13 stycznia 2015 pyro 0 Comments

Jaguar zapowiada nowy rozdział w swojej 80-letniej już historii. Chodzi o pierwszego w ofercie brytyjskiej marki SUV-a, który wejdzie do sprzedaży w przyszłym roku. Jaguar F-Pace ma być kwintesencją Jaguara, opakowaną w modne obecnie masywne nadwozie uterenowionego auta.

Protoplastą Jaguara F-Pace jest pokazany na ostatnim salonie samochodowym we Frankfurcie prototyp SUV-a Jaguar C-X17. Jak przyznaje szef projektantów Jaguara, Ian Callum, koncepcyjny pojazd spotkał się z tak ogromnym pozytywnym zainteresowaniem, że podjęto decyzję o seryjnej produkcji.

Skąd nazwa modelu? Z jednej strony ma nawiązywać do modelu F-Type, z którym będzie dzielił rozwiązania stylistyczne. Z drugiej odnosi się do słynnego sloganu reklamowego Jaguara sprzed lat: „Grace, Pace and Space”, czyli „wdzięk, szybkość, przestrzeń”. I właśnie o tę szybkość, czy też „osiągi” tu chodzi.

Jaguar F-Pace będzie miał napęd na cztery koła z technologią All Surface Progress Control, co w połączeniu z podniesionym nadwoziem ma zapewnić ponadprzeciętną trakcję na śliskiej nawierzchni i w lekkim terenie. Wnętrze z kolei ma oferować przestrzeń dla pięciu osób i wysoki poziom komfortu oraz wyposażenie w zaawansowane rozwiązania technologiczne.

Produkcją Jaguara F-Pace zajmą się zakłady w brytyjskim Solihull, a pierwsze egzemplarze trafią do sprzedaży w 2016 roku. Czekamy zatem na dalsze informacje.

#Jaguar F-Pace

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz