BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

Honda Civic Type R 2015

14 lutego 2015 pyro 0 Comments

Honda Civic w wersji Type R to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier, jeśli chodzi o usportowione wersje „zwykłych” samochodów. Producent podgrzewa atmosferę przed oficjalną premierą zaplanowaną na genewski salon, prezentując pierwsze zdjęcia i informacje.

28a29f4b31ddbcaf0e54eff5bb462beb

W Hondzie Civic Type R duży nacisk położono na aerodynamikę, o czym świadczyły już wersje prototypowe, pokazywane od roku. Choć nie wiadomo jeszcze, jak prezentuje się ostateczna, produkcyjna wersja Type R, to można się spodziewac dużego podobieństwa do prototypu sprzed roku, z Genewy.

bc33d825d57d177be4fa1c697c27bfc0

Doskonałe parametry aerodynamiczne nadwozia mają umożliwić pełne wykorzystanie zalet 2-litrowego silnika benzynowego VTEC TURBO z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Choć nie jest znana wartość mocy maksymalnej, ma być ona większa niż 280 KM. A to, jak na przednionapędowe auto, naprawde sporo.

Wiadomo natomiast, że maksymalna prędkość Hondy Civic Type R ma się zamykać na wartości 270 km/h, co jest rekordem jeśli chodzi o rywali napędzanych na jedną oś.

W ujarzmieniu ogromnej mocy silnika nowej Hondy Civic Type R pomaga kierowcy wyczynowy układ hamulcowy firmy Brembo, zastosowany przy kołach przedniej osi. Układ, opracowany specjalnie dla tego modelu, obejmuje nawiercane tarcze o średnicy 350 mm oraz czterotłoczkowe zaciski. Całość uzupełniają nowe, 19-calowe obręcze aluminiowe w stylu zarezerwowanym wyłącznie dla Civica Type R, które szczelnie wypełniają nadkola i pozwalają na zastosowanie większych tarcz hamulcowych.

Honda Civic Type R zostanie w Genewie zaprezentowana w kolorze białym –Championship White, który stosowano we wszystkich generacjach kultowych modeli Type R.

#2015#Civic Type R#Honda

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz