BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

Glikol propylenowy – czym jest ten związek chemiczny i jakie ma on zastosowanie?

29 listopada 2020 Piotr 0 Comments

Glikol propylenowy to związek organiczny z grupy alkoholi. Wykazuje on działanie hydroskopijne, a więc świetnie pochłania wilgoć, a przy tym jest rozpuszczalny w wodzie, chloroformie i acetonie. Otrzymuje się go najczęściej jako produkt uboczny w czasie destylacji ropy naftowej. Glikol propylenowy najwyższej jakości wchodzi w skład płynu Borygo, akceptowanego i polecanego przez producentów oraz profesjonalnych użytkowników samochodów. 

Glikol propylenowy zawarty w płynie Borygo jest całkowicie bezpieczny i ekologiczny

Płyn Borygo, zawierający w sobie glikol propylenowy, wykorzystuje się do różnorodnych typów układów chłodzenia w samochodach osobowych, ciężarowych, autobusach, maszynach budowlanych i rolniczych. Jest on nie tylko nietoksyczny i bezpieczny dla tychże pojazdów, ale i – wbrew stereotypom – ulega on pełnej biodegradacji, a więc samoistnemu rozkładowi. Borygo chroni pojazdy i maszyny przed skutkami niskich i wysokich temperatur atmosferycznych i procesami korozji. Dzięki tym właśnie właściwościom glikol propylenowy zawarty w płynie Borygo zapewnia optymalne wsparcie tradycyjnym i najnowocześniejszym silnikom samochodowym i maszynowym, zabezpiecza on bowiem układy chłodzenia przed awariami, posiadając przy tym specjalne dodatki antykorozyjne i uszlachetniające. Glikol propylenowy to także substancja przedłużająca żywotność metali znajdujących się w układach chłodzenia, ze szczególnym uwzględnieniem aluminium, jak również przewodów chłodniczych wykonanych z gumy i tworzyw sztucznych. Płyn Borygo nie jest rozcieńczany i wystarczy uzupełnić nim braki, uprzednio przepłukując jedynie układ chłodniczy zwykłą wodą destylowaną. Co więcej, dzięki temu, że Borygo wykazuje temperaturę krystalizacji -35 stopni Celsjusza, aktywny glikol propylenowy zwarty w tym płynie, pozwala go stosować w każdym klimacie. 

Nowoczesna motoryzacja nie byłaby możliwa bez glikolu propylenowego

Glikol propylenowy stosuje się powszechnie w klimatyzacji pojazdów. Ponieważ nie jest on toksyczny, można z nim bezpiecznie pracować. Płyn Borygo, oparty w swym składzie na glikolu propylenowym, nie krystalizuje się. Borygo przeciwdziała również nie tylko samej korozji, ale i nie dopuszcza do powstania nalotów wewnątrz różnorodnych układów chłodniczych. Dzięki temu, że glikol propylenowy jest bezpieczny i dla samochodu lub maszyny, i dla środowiska naturalnego, i dla człowieka, jego zastosowania są coraz liczniejsze w różnorodnych branżach przemysłowych, a nawet w kosmetyce i farmacji. 

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz