BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

detailing aut

Czym jest detailing samochodowy?

25 marca 2021 Piotr. 0 Comments

Szczegółowa kosmetyka pojazdu. Tak w skrócie można opisać zjawisko, jakim jest auto detailing, który staje się coraz popularniejszy. W błędzie są ci kierowcy, którzy uważają, że wystarczy dziesięciominutowa sesja na bezdotykowej myjni, by móc stwierdzić, że właściwie dba się o samochód. Profesjonalna pielęgnacja nadwozia jest bardziej rozbudowanym procesem.

Auto detailing – co to jest?

Właściciele aut często zapominają, że karoseria nie jest jedynym elementem, któremu należy poświęcić uwagę. W motoryzacji istotna jest pielęgnacja i zabezpieczanie niemal każdego fragmentu samochodu i to zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Stosując taką metodę konserwacji pojazdu, należy skupić się nie tylko na lakierze, ale też m.in. felgach, oponach, szybach czy tapicerce i innych częściach kabiny. Nie chodzi jedynie o umycie poszczególnych komponentów. Ideą tego procesu jest dogłębne oczyszczenie powierzchni, nadanie im pięknego wyglądu dzięki zastosowaniu odpowiedniego kosmetyku oraz ich zabezpieczenie przed procesami korozyjnymi, niszczeniem w wyniku działania promieniowania UV czy przyciąganiem kurzu.

W ramach usług najczęściej wykonuje się:

  • czyszczenie i zabezpieczanie lakieru,
  • usuwanie zabrudzeń z opon i nanoszenie na nie preparatu chroniącego gumę przed ścieraniem,
  • mycie felg oraz szyb,
  • odświeżanie tapicerki i elementów wnętrza kabiny.

Detailing jest zatem szeregiem różnych czynności pielęgnujących cały samochód. Żeby można było mówić o jego zaistnieniu, czyszczenie i konserwacja muszą odbywać się z wykorzystywaniem profesjonalnych środków, przeznaczonych do mycia konkretnego typu powierzchni. Nie wchodzą w grę uniwersalne preparaty, bo są one mało skuteczne i nie zapewniają pożądanego efektu. Wymagane jest stosowanie kosmetyków dobranych do pielęgnowanego materiału.

Jak odbywa się car detailing?

Z usługi można skorzystać na dwa sposoby. Pierwszym jest oddanie pojazdu w ręce specjalistów. Na rynku działają firmy, które oferują tego typu usługi. Plusem tego jest gwarancja, że fachowcy użyją właściwych kosmetyków i dobrze wykonają wszystkie czynności. Koszt takiej pielęgnacji jest relatywnie niski, biorąc pod uwagę korzyści, jakie można zyskać. Alternatywą jest samodzielne działanie, co pozwoli trochę zaoszczędzić, a miłośnikom motoryzacji da też wiele przyjemności. Należy tylko kupić odpowiednie preparaty czyszczące i pielęgnacyjne.

Dlaczego warto korzystać z auto detailingu?

Usługa ta przynosi wiele korzyści. Długotrwałe działanie wykorzystywanych preparatów sprawia, że nie trzeba często powtarzać zabiegów. Dlaczego jeszcze warto stawiać na car detailing? Kierowca zyskuje bezpieczniejsze prowadzenie auta (np. odpowiednie środki poprawiają przyczepność opon i chronią je przed ścieraniem bieżnika), zadowolenie z pięknej prezencji pojazdu (błyszczący lakier czy długotrwały efekt czystości dzięki naniesieniu specjalnej powłoki odpychającej cząsteczki kurzu i brudu) oraz zwiększoną żywotność poszczególnych części samochodu (preparaty i warstwy ochronne przeciwdziałają np. pojawianiu się rdzy czy zapobiegają innym uszkodzeniom).

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz