BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

samochody volvo

Serwis Volvo – jak wybrać dobrego serwisanta?

23 września 2021 Piotr. 0 Comments

Twój samochód wymaga wizyty w serwisie? Zanim udasz się do najbliższego warsztatu samochodowego, warto zapoznać się z różnymi ofertami. Jak rozpoznać dobry serwis samochodów marki Volvo? Czy warto udać się do ASO, a może do niezależnego serwisu?

Dlaczego mieć zaufany serwis samochodowy?

Nie każdy warsztat samochodowy świadczy usługi na wysokim poziomie, o czym można przekonać się, przeglądając dostępne w internecie komentarze. Właśnie dlatego tak wielu kierowców szuka dla siebie takiego serwisanta, któremu może zaufać i powierzyć mu swoje auto wtedy, gdy konieczne jest wykonanie niezbędnych przeglądów lub napraw.

Zaufany serwis samochodowy to pewność, że prace będą wykonane fachowo, dokładnie, rzetelnie, a zapłata nie będzie także przesadnie wygórowana. Jak jednak znaleźć taki serwis w okolicy?

Naprawa Volvo – ASO czy niezależny warsztat?

Jeżeli masz do naprawy samochód marki Volvo, możesz albo skorzystać z ofert w ASO, czyli autoryzowanej stacji obsługi marki, albo udać się do jednego z warsztatów niezależnych.

Serwis w ASO

ASO to oferta najczęściej wybierana przez właścicieli nowszych samochodów. W stacji obsługi marki można wtedy wykonać przegląd gwarancyjny oraz inne niezbędne prace, na przykład wymianę oleju silnikowego i innych płynów eksploatacyjnych.

Korzystanie z usług ASO nie jest niezbędne, aby utrzymać gwarancję na samochód, jednak producent może odrzucić roszczenia gwarancyjne klienta, który korzystał z napraw poza ASO, gdy nie zostały one wykonane zgodnie z wymaganiami producenta.

Serwis w niezależnym warsztacie

Niezależne warsztaty mogą zaoferować swoim klientom znacznie niższe ceny, stąd też wynika ich duża popularność. Jeżeli chodzi o jakość świadczonych usług, także może ona prezentować się na wysokim poziomie, lecz warsztaty niezależne nie mają dostępu do tak rozbudowanego zaplecza jak warsztat marki.

Najczęściej usługi niezależnych warsztatów samochodowych wybierane są dla aut po zakończonej gwarancji.

Gdy potrzebny serwis volvo Chorzów – https://www.pzservice.pl/oferta/serwis-volvo/ to miasto, w którym można łatwo naleźć szeroką gamę punktów – aktualne adresy dostępne są online.

Po czym rozpoznać dobry warsztat samochodowy?

Aby wybrać dobry warsztat, w którym można skorzystać z pełnej gamy usług serwisowych, warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

  • Opinia o warsztacie – rekomendacje i opinie, jakie można znaleźć online i otrzymać od rodziny czy znajomych, są bardzo istotnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego warsztatu samochodowego. Warto zatem wziąć je pod uwagę, by mieć pewność, że dany punkt jest godny zaufania.
  • Diagnostyka – nowoczesny komputer diagnostyczny dostępny na miejscu pozwoli na szybkie określenie przyczyny usterki.
  • Zakres dostępnych usług – niektóre warsztaty samochodowe mogą zająć się niemalże wszystkimi usterkami, natomiast inne mają konkretne specjalizacje, co także warto uwzględnić przy poszukiwaniach.
  • Dostęp do części zamiennych – plusem będzie możliwość zamówienia części w warsztacie. Powinien on oferować dostęp do niezawodnych komponentów od najlepszych producentów – oryginałów i zamienników na życzenie klienta.

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz