BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

polerka auta

Na czym polega autodetailing?

19 lipca 2023 Piotr. 0 Comments

Autodetailing, czyli dbałość o każdy detal samochodu, stał się szczególnie popularny w ostatnich latach w Polsce. To kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne, które mają na celu przywrócenie auta do idealnego stanu, zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym. W tym artykule omówimy na czym dokładnie polega autodetailing oraz jakie są jego korzyści i zastosowania.

Podstawy autodetailingu

Autodetailing to proces, który obejmuje serię szczegółowych czynności mających na celu ochronę i zabezpieczenie lakieru oraz wnętrza pojazdu. Zaczyna się od mycia samochodu, które jest o wiele bardziej precyzyjne niż zwykłe mycie ręczne czy automatyczne. Wykorzystuje się do tego specjalistyczne środki chemiczne i narzędzia, takie jak miękkie gąbki, pędzle do czyszczenia detali czy mikrofibra do suszenia karoserii. Następnie przechodzi się do kroków takich jak polerowanie i woskowanie, które mają na celu usunięcie drobnych rys i zabezpieczenie lakieru przed działaniem negatywnych czynników atmosferycznych i mechanicznych.

Wnętrze samochodu

Autodetailing obejmuje także kompleksowe czyszczenie wnętrza samochodu, które ma na celu przywrócenie jego fabrycznego wyglądu. Ten etap obejmuje między innymi czyszczenie tapicerki (zarówno skórzanej, jak i materiałowej), podłogi (włączając dywaniki), kokpitu oraz wszelkich elementów plastikowych czy chromowanych. Do czyszczenia wnętrza stosuje się również specjalistyczne środki chemiczne, które potrafią poradzić sobie z nawet najtrudniejszymi zabrudzeniami. Często jest to łączone z ozonowaniem, czyli procesem dezynfekcji wnętrza pojazdu za pomocą ozonu, który eliminuje nieprzyjemne zapachy oraz bakterie.

Ochrona lakieru i szyb

Jednym z ważnych elementów autodetailingu jest zabezpieczanie lakieru samochodu przed działaniem negatywnych czynników zewnętrznych, takich jak sól drogowa, promienie UV czy ptasie odchody. W tym celu stosuje się różne metody, takie jak powłoki ceramiczne, które tworzą trwałą, odporną na zadrapania warstwę ochronną na powierzchni lakieru. Ponadto, w ramach autodetailingu, możemy także zadbać o ochronę szyb przed kamieniami i innymi drobnymi uszkodzeniami, stosując specjalistyczne folie ochronne.

Korzystanie z usług profesjonalnych firm oferujących autodetailing w okolicy Otwocka, jak np. Clean&Shiny to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swój samochód na najwyższym poziomie.

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz