BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

Mercedes Klasy C Coupe

18 sierpnia 2015 pyro 0 Comments

Mercedes zaprezentował oficjalne zdjęcia najnowszego modelu Klasy C Coupe. Publiczna premiera pojazdu odbędzie się podczas tegorocznego salonu samochodowego we Frankfurcie.

19eac7bc9168cd7e937a9c14216769b5

Po pierwszym spojrzeniu na nowego Mercedesa, ma się nieodparte wrażenie, że mamy do czynienia ze skurczoną Klasą S, ale w takiej stylistyce modelowi jest do twarzy. W porównaniu do swojego poprzednika Klasa C Coupe została nieco powiększona. Model zyskał 95 mm na długości, 40 mm na szerokości, natomiast rozstaw osi został powiększony o 80 mm.

Sercem nowego Mercedesa w wersji C300 jest 2-litrowa turbodoładowana jednostki benzynowa generująca 241 KM mocy, ale dla miłośników szybkiej jazdy, emocji nie zabraknie. Producent przygotowuje jeszcze mocniejszą wersję modelu oznaczoną znaczkiem AMG.

W samochodzie nie mogło zabraknąć licznych systemów wspomagających pracę kierowcy, takich jak aktywny tempomat, asystent parkowania z pomocą kamer pokazujących obraz wokół pojazdu. Model otrzymał również inteligentną klimatyzację, współpracującą z systemem nawigacji, która potrafi wyłączyć nawiewy, np gdy wjedziemy do tunelu.

Model trafi do sprzedaży pod koniec roku, a publiczny debiut odbędzie się we wrześniu podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz