BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

lakierowanie felg

Lakierowanie proszkowe felg – na czym polega?

8 grudnia 2022 Piotr. 0 Comments

Z każdym rokiem świadomość kierowców dotycząca tego, jak dbać o swoje samochody wzrasta. Z tego powodu coraz częściej dbają oni również o aspekty wizualne takie jak właśnie felgi. Regularne lakierowanie felg to bardzo ważna czynność, która ma wpływ nie tylko na dobry wygląd samochodu, ale też na jego awaryjność. Jak przebiega taki proces? Podpowiadamy.

Komu powierzyć lakierowanie felg?

Wiele osób twierdzi, że felgi można polakierować samemu. O ile faktycznie lakierowanie proszkowe felg w Warszawie to czynność dość prosta, tak poświęcając ją specjalistą można liczyć na najlepsze efekty. Doskonale wiedzą oni bowiem jak zadbać o felgę, która jest lakierowania i lakierowanie spełni dzięki nim nasze oczekiwania.

Dlatego, gdy mamy felgi przeznaczone do lakierowania powinniśmy w internecie wpisać frazę „regeneracja felg w Warszawie”. Używając jej bardzo szybko znajdziemy przeróżne warsztaty samochodowe, które są w stanie zająć się kompleksową renowacją felg w tym właśnie ich lakierowaniem, które jest bardzo ważną częścią takiego procesu.

Jak przebiega lakierowanie felg?

Cały proces należy zacząć od wybrania metody. Niezależnie od wybranego sposobu lakierowania felg pierwsze kroki zawsze są takie same. Wymagane jest bowiem odpowiednie przygotowanie felgi do lakierowania. Polega ono na jej dokładnym oczyszczeniu, a także usunięciu starej powłoki lakierniczej i wypolerowaniu. Tak przygotowana felga jest już gotowa do lakierowania dowolną metodą.

Jeśli wybierzemy metodę proszkową, to felga jest wtedy lakierowana 3 warstwami farb proszkowych, a następnie w celu wiązania lakieru trafia do specjalnego pieca, w którym jest podgrzewana do dużych temperatur. Tak przygotowana felga ma nie tylko atrakcyjny kolor, ale też jest zabezpieczona przed korozją. W wypadku lakierowania systemowego korzysta się z podkładu, farby ciekłej termoutwardzalnej oraz lakieru bezbarwnego. Z takiego połączenia powstaje bardzo trwała i odporna na różne zabrudzenia powłoka.

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz