BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

Powłoka lakierowa

Jak zabezpieczyć lakier samochodowy w domowych warunkach

29 maja 2019 Piotr 0 Comments

Zabezpieczanie lakieru samochodowego można wykonać praktycznie na każdym pojeździe, niezależnie od jego wieku. W przypadku nowych samochodów, pomoże utrzymać ich idealny stan i wygląd, skutecznie chroniąc przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Zabezpieczając auta starsze:

  • przywróci im dawny blask i głębię koloru,
  • zmniejszy widoczność rys i drobnych mankamentów,
  • oraz uchroni przed postępującym niszczeniem powłok.

Zabezpieczenie lakieru można wykonać zarówno we własnym zakresie, jak i korzystając z profesjonalnych usług firm, zajmujących się detailingiem samochodowym.

Zabezpieczenie lakieru prze profesjonalne firmy

Decydując się na skorzystanie z salonu auto detailingu, możemy wybierać spośród kilku metod zabezpieczania lakieru samochodowego. Najczęściej wybieraną usługą jest nałożenie powłoki kwarcowej bądź ceramicznej.

Stosując odpowiednie preparaty, pracownik nakłada warstwę, trwale łączącą się z obecnym lakierem. Jest ona bardzo wytrzymała i odporna na zarysowania, odpryski czy czynniki zewnętrzne. Wykazuje właściwości hydrofobowe, zapobiegając powstawaniu nieestetycznych zacieków brudnej wody deszczowej i ułatwiając późniejszą pielęgnację samochodu. Auto zyskuje lustrzany blask oraz intensywną barwę koloru, a pożądany efekt utrzymuje się nawet przez kilka lat.

Koszt nałożenia powłoki kwarcowej na średniej wielkości samochód, wynosi około 600zł i zabezpiecza lakier przez rok czasu. Trwalsza warstwa ceramiczna, która wytrzyma 2, 5 lub 7 lat, kosztuje odpowiednio 1000zł, 2200zł lub 3500zł. Można nałożyć także warstwę gumową  membranę. Jest ona elastyczna, a zarazem skutecznie chroni przed rysami, szkodliwymi preparatami chemicznymi i twardą wodą. Odpycha brud, ułatwiając mycie oraz nadaje połysk i intensywną barwę lakierowi, na okres do 2 lat.

Koszt nałożenia powłoki membranowej to około 1000zł. Salony proponują także powłokę woskową o trwałości do 4 miesięcy, w cenie około 150zł, lub warstwę polimerową, która przez pół roku podniesie blask lakieru, chroniąc go przed promieniami uv i czynnikami atmosferycznymi – za taką usługę zapłacimy od 300zł wzwyż.

Zabezpieczenie lakieru niskim kosztem: w warunkach domowych

Jeżeli wolimy zabezpieczyć lakier naszego samochodu we własnym zakresie, warto skorzystać z gotowych ściereczek do zabezpieczania lakieru samochodowego. Nie są zbyt drogie, ale częściowo spełniają swoja funkcję. Przykładem takich ściereczeksą: TopmeisterMoto. 

Bazując na nanotechnologii, skutecznie chronią one przed zabrudzeniami, wydobywając piękno powłoki lakierniczej. Ochronne cząsteczki preparatu ściśle przylegają do powierzchni, ułatwiając mycie samochodu i zapobiegając zanieczyszczeniom lakieru. Jedna ściereczka odtłuszcza powierzchnię, druga nanosi warstwę zabezpieczającą. Dzięki poręcznemu, jednorazowemu opakowaniu, własnoręcznie możemy pokryć lakier samochodowy o powierzchni do 6 metrów kwadratowych. Cena takiej kuracji to jedyne 25zł.

Ściereczki firmy Topmesistermoto dostępne są między innymi w sklepie internetowym distripark (kod rabatowy distripark: 8QF9UX)

Oczywiście zabezpieczenie lakieru przy pomocy ściereczek nie odniesie takiego efektu jak techniki stresowane przez profesjonalne firmy, ale koszt ściereczki jest wielokrotnie mniejszy.

Obecnie na rynku istnieje wiele metod, pozwalających na skuteczne zabezpieczenie lakieru samochodowego. Działa tu jednak zasada, że im wyższa cena – tym lepsza jakość powłoki, chroniącej nasze auto. Usługi, oferowane przez salony auto detailingu są znacznie trwalsze i skuteczniejsze, ale zarazem drogie, stanowiąc przeszkodę dla wielu właścicieli samochodów. Jeśli chcemy jednak zabezpieczyć lakier, nie wydając przy tym dużych kwot pieniędzy, warto skorzystać ze ściereczek, dedykowanych do tego celu.

 

#kod rabatowy#zabezpieczenie lakieru

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz