BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

Ford GT w nowej odsłonie

Ford GT w nowej odsłonie

7 sierpnia 2017 Piotr 1 Comment

Nowy Ford GT pozwala kierowcy przeżyć emocje typowe dla wersji wyczynowej startującej w wyścigu Le Mans. Nad niezwykłymi osiągami auta czuwa system ponad 50 czujników, które monitorują zachowanie samochodu, tor jazdy, reakcje kierowcy oraz dbają o komfort i wygodę w czasie codziennej jazdy.

System ultranowoczesnych czujników pobiera w czasie rzeczywistym informacje z pedałów, układu kierowniczego, a nawet tylnego spojlera. Analizuje również wilgotność powietrza, czy też zmieniające się natężenie światła słonecznego.

Dane są generowane z szybkością 100 GB na godzinę – odpowiada to 25 tysiącom utworów muzycznych pobranych z sieci. Trafiają one do pamięci 25 komputerów pokładowych, które z kolei przetwarzają ponad 10 milionów linijek kodu oprogramowania – to więcej danych niż analizują komputery myśliwca F-35 Lightning II Lockheed Martin.*

Kolejne innowacyjne rozwiązania dotyczą stałej pozycji za kierownicą. Podstawa fotela kierowcy jest zamocowany w miejscu, które pozwoliło inżynierom uzyskać jak najmniejszą powierzchnią czołową i bardziej opływowy, aerodynamiczny kształt korpusu auta, wykonanego ze specjalnego włókna węglowego. Zważywszy na fakt, że prędkość maksymalna Forda GT wynosi 347 km/h, ma to niebagatelne znaczenie. Inżynierowie Ford Performance opracowali więc system, dzięki któremu kierowca nie musi przesuwać fotela do przodu i do tyłu, ale przyciskami dostosowuje ustawienie odległości pedałów i kolumny kierowniczej od fotela.

Photo: Drew Gibson.

Previous Post

Next Post

Comments

  1. krysek
    10 października 2017 - 12:34

    zapowiada się ciekawie

Dodaj komentarz