BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

filtry powietrza

Filtry samochodowe – rodzaje i zastosowanie

1 grudnia 2022 Piotr. 0 Comments

Żaden samochód osobowy, czy też dostawczy lub ciężarowy nie mógłby działać, gdyby nie odpowiednio dopasowane filtry samochodowe, które są do tego we właściwym stanie, czyli po prostu regularnie się je wymienia. Jakie są rodzaje filtrów samochodowych, ich zastosowanie, a także gdzie można je kupić?

Gdzie można kupić filtry samochodowe?

Najlepsze miejsce, w którym można postawić na dobre filtry samochodowe to zawsze sklepy motoryzacyjne, które specjalizują się w oferowaniu różnych części ulegających szybkiemu zużyciu w trakcie eksploatacji, a także takich przedmiotów jak na przykład płyny eksploatacyjne, czy też różne kosmetyki służące do dbania o samochód.

Przykładem może być sklep Buwar. W nim dostępne są nie tylko przeróżne filtry samochodowe, które dbają i ich odpowiednią pracę, ale też płyny eksploatacyjne, bądź takie przedmioty jak smar silikonowy, środki czyszczące, kosmetyki służące do pielęgnacji samochodu i wiele więcej.

Rodzaje i działanie filtrów samochodowych

Filtry samochodowe dzielimy na cztery główne typy. Praktycznie każdy z nich powinien być wymieniany regularnie, nawet raz do roku. Pierwszy to filtr oleju. Usuwa on wszelkie zanieczyszczenia z oleju silnikowego i w ten sposób sprawia, iż spełnia on swoje zadania przedłużając żywotność jednostki napędowej.

Drugi jest filtr paliwa. On oczyszcza benzynę lub olej napędowy i zanim trafi ona do przewodów paliwowych sprawia, że w paliwie znajduje się jak najmniej różnego rodzaju kurzu, opiłków metalu, czy też różnych cząstek stałych, które mogłyby uszkodzić jednostkę napędową.

Ostatnie dwa filtry są w pewien sposób podobne, gdyż filtrują powietrze. Mowa tu o filtrze powietrza i filtrze kabinowym. Ten pierwszy oczyszcza powietrze, które trafia do mieszanki paliwowo-powietrznej, gdzie jest spalane w celu napędzenia samochodu. Drugi z kolei dba o jakość powietrza obecnego w kabinie kierowcy. Oczyszcza je z kurzu, czy też innych zanieczyszczeń w tym nawet drobnoustrojów a dodatkowo dba na przykład o to, by we wnętrzu nie powstawało aż tyle pary w okresie zimowym.

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz