BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

samochodowy bagaznik

Czym jest samochodowy bagażnik na punkty montażowe?

27 stycznia 2023 Piotr. 0 Comments

Bagażnik samochodowy to spore ułatwienie, zwłaszcza dla osób, które lubią turystykę rowerową, ale nie tylko. Umożliwia on także zamontowania boxa dachowego, bagażnika do przewozu nart, czy sprzętu pływającego.  Jak wybrać odpowiedni bagażnik samochodowy?

Bagażnik samochodowy na punkty montażowe – czym jest?

Punkty montażowe to odpowiednio przygotowane miejsce na dachu samochodu, do których można zamontować bagażnik samochodowy. W niektórych markach samochodów są one ukryte pod listwami ozdobnymi czy uszczelką. Dzięki punktom montażowym można zamontować w prosty i szybki sposób bagażnik, który dostaniemy na przykład w Auto Moto Technik Krzysztof Kostecki. Dzięki temu możemy zwiększyć przestrzeń bagażową i zamontować takie elementy jak: boxy dachowe, uchwyty na rower czy akcesoria niezbędne do sportów wodnych czy zimowych. 

Jak wybrać bagażnik samochodowy?

Bagażnik samochodowy musi być dopasowany do samochodu. Podczas wyboru należy się kierować marką auta, modelem czy typem nadwozia. Bagażnik na punkty montażowe to jeden z najprostszych rodzajów montażu. Jednak warto je odpowiednio dobrać. Istnieją bagażniki, które są dedykowane dla konkretnego modelu pojazdu. Kiedy wybierzemy już bagażnik dedykowany do naszego samochodu, musimy zastanowić się jaka ma mieć wielkość, pojemność czy ładowność. Pomoże nam w tym określenie naszych potrzeb. Przede wszystkim musimy określić czy będziemy częściej wozić rowery czy box dachowy przyda się do przewożenia bagażu podczas wyjazdu na wakacje. 

Bagażniki dachowe muszą być zamontowane precyzyjnie i dokładnie, by w trakcie jazdy nie spadły z dachu i nie wyrządziły krzywdy innym uczestnikom ruchu. Najlepiej zamontować je zgodnie z instrukcją. Belki powinny być zamontowane po kolei przy jednoczesnym pilnowaniu odpowiedniego dociągnięcia. Dobrze jest kupować bagażniki z atestem sprawdzonych producentów. 

W czasie podróżowania z bagażnikiem na dachu, należy pamiętać o tym, iż jazda z ładunkiem na dachu powinna być bardziej płynna i wolniejsza niż jazda bez załadowanego bagażnika. 

Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz