BLOGZMOTORYZOWANY.PL

Samochody, motoryzacja, super auta, tuning, BLOG MOTORYZACYJNY!

samochodowa ceramika

Ceramika samochodowa – o czym mowa w praktyce?

9 grudnia 2022 Piotr. 1 Comment

Ceramika samochodowa to pojęcie, które brzmi dość tajemniczo. O co więc chodzi z tego typu powłoką?

Ceramika samochodowa – lepszy wygląd i większa trwałość lakieru

Dla wielu z nas wygląd samochodu oraz jego trwałość to niezwykle ważne aspekty, obok których po prostu nie jesteśmy w stanie przejść obojętnie. Sprawia to, że szukamy wielu różnych sposobów, by jak najlepiej zabezpieczyć właśnie te elementy i sprawić, że nasze cztery kółka zawsze będą prezentowały się dobrze, a także nie będą narażone na uszkodzenia. Jak jednak zrobić to w optymalny sposób? Metod jest wiele, lecz zdecydowanie nie można pominąć takiej kwestii, jak ceramika samochodowa w Poznaniu. Jest to rozwiązanie znajdujące się w połowie drogi pomiędzy dobrze prezentującym się, lecz nietrwałym woskiem, a dość drogą, lecz diabelnie skuteczną folią ochronną PPF. Zaaplikowana powłoka ceramiczna tworzy na lakierze cienką, lecz mocną warstwę ochronną, dzięki czemu uzyskujemy między innymi dobrą ochronę karoserii.

Zalety i wady ceramiki samochodowej

Ceramika samochodowa to wybór dobry, lecz nie pozbawiony wad. Zajmijmy się jednak w pierwszej kolejności plusami powłoki ceramicznej. Poza wspominaną ochroną, nadaje ona bowiem również wyjątkowy błysk lakierowi – wygląda on, jakby był wykonany ze szkła. Na dodatek sama barwa wydaje się być intensywniejsza, co wraz z takim procesem, jak przyciemnianie szyb samochodowych, daje nieziemski efekt. Powłoka ceramiczna wykazuje również hydrofobowość, co zmniejsza konieczność częstych wizyt na myjni – brud i zanieczyszczenia osadzają się na takim lakierze o wiele trudniej.

Jakie są zaś najistotniejsze wady powłoki ceramicznej? Przede wszystkim nie możemy tutaj mówić o ochronie przed rysami czy otarciami, co zapewnia nam na przykład folia. Powłoka ceramiczna musi również być odpowiednio kontrolowana i dokładnie myta, jeżeli już tego mycia potrzebuje. W takich sytuacjach konieczne jest również użycie odpowiednich środków, z pomocą których mycie najzwyczajniej w świecie nie zniszczy powłoki.

Previous Post

Next Post

Comments

Dodaj komentarz